Kosz budowy domu wrocław

Ile kosztuje budowa domu?

W Polsce koszty budowy domu w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni są ciągle niższe niż w przypadku zakupu gotowego mieszkania. Dlatego wiele osób decyduje się na taką właśnie inwestycję. Podstawowym pytaniem , jakie jest wtedy często zadawane to wybór pomiędzy metodą gospodarczą a zleceniu generalnego wykonawstwa.

Licząc szybko koszty przez osobę nie mającą doświadczenia w budowie domu wychodzi często, że budowa systemem gospodarczym jest dużo tańsza. Jednak kalkulacje te zazwyczaj oparte są na oficjalnych kosztorysach i zestawieniach materiałowych wyliczanych ściśle wg ilości materiałów na podstawie  rysunków projektu bez uwzględnienia naddatków (na odpady), kosztów transportu, lokalnych warunków gruntowych, rzeczywistych kosztów pracy sprzętu i innych.

Część elementów jest też obliczana wg proporcjonalnych wskaźników nie zawsze oddających koszty rynkowe. Z powyższych względów rzeczywiste koszty budowy systemem gospodarczym są zazwyczaj porównywalne z naszą ofertą. Często potwierdzają to inwestorzy, którzy zdecydowali się jednak na samodzielną budowę. Przy wyborze naszej oferty, można również precyzyjnie zaplanować budżet, gdyż wszelkie nieprzewidziane koszty oraz usługi towarzyszące są po naszej stronie, a uzgodniona cena nie ulega zmianie.

Orientacyjny koszt budowy domu do stanu deweloperskiego zaczyna się już od około 2.000,00 zł za 1 m2 powierzchni podłóg. A przy bardziej skomplikowanych założeniach konstrukcyjnych lub mniejszych domach zwykle nie przekracza 3.000,00 zł .

NAJNOWSZE
WPISY

+48 605 658 060