Projekt budowy domu wrocław

Wybór projektu

Najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy wybrać projekt gotowy czy zlecić architektowi wykonanie indywidualnego. Jeśli uda nam się wybrać projekt gotowy, który bez większych zmian spełni nasze oczekiwanie, to jest to rozwiązanie tańsze i szybsze – wymaga od projektanta tylko niewielkich prac adaptacyjnych w tym Projektu Zagospodarowania Terenu (działki) w celu złożenia wniosku o wydanie Pozwolenia na budowę . Trzeba tutaj pamiętać, że niektóre drobne zmiany nie wymagają ich naniesienia na projekt i można je wykonać w trakcie realizacji prac jako zmiany nieistotne.

Jeśli jednak projekt musi być dopasowany do małej lub nietypowej działki albo spełniać nasze konkretne, indywidulane preferencje, to należy zlecić wykonanie projektu indywidualnego. Pomimo, że wiąże się to z wyższymi kosztami i dłuższym czasem realizacji, to w takich przypadkach, zdecydowanie lepiej wybrać jednak właśnie to rozwiązanie.   Poza tym, przy każdym projekcie należy sprawdzić jego zgodność z zapisami w Warunkach zabudowy (chociaż tutaj lepiej wystąpić już o warunki uwzględniające konkretny projekt) lub MPZP. W zależności od wybranego projektu, można zoptymalizować koszty budowy domu.

W tym zakresie możemy również doradzić – po konsultacji z nami, klienci często wybierali projekt inny niż pierwotnie planowali, który z jednaj strony lepiej spełniał ich oczekiwania, a drugiej był ekonomiczniejszy w realizacji.

NAJNOWSZE
WPISY

+48 605 658 060