Technologie przy budowie domu

Wybór technologii

Nasza firma oferuje budowę domów w tradycyjnej technologii murowanej z elementami żelbetowymi, fundamentami (w tym piwnicami), stropami oraz konstrukcją dachu wraz z jego pokryciem dachówką, blachą lub innymi dostępnymi na rynku materiałami.  Nasza oferta obejmuje też wszystkie technologie prac do stanu deweloperskiego (po SSO). Jednak w zakresie stanu surowego i tradycyjnej technologii murowanej można wybrać różne rodzaje niektórych elementów:

  • Tradycyjne fundamenty z ławami lub płyta fundamentowa (w tzw. „wannie styropianowej). Bardziej zaawansowanym technologicznie, cieplejszym i szybszym w realizacji rozwiązaniem jest płyta fundamentowa. Jej koszt jest obecnie zbliżony do fundamentów na ławach, choć oczywiście zależy to od indywidualnych parametrów. Jednak większość dostępnych projektów gotowych ma przewidziane ławy fundamentowe i dlatego w przypadku zamiaru wykonania płyty, wymagają one często przeprojektowania , co wiąże się z pewnymi kosztami, choć nie są one wysokie.
  • Strop monolityczny żelbetowy wykonywany i betonowany w całości na budowie, alternatywnie strop typu filigran albo gęstożebrowy teriva. Najtańszym rozwiązaniem jest strop teriva, ale nie w każdym wypadku można go zastosować . Głównie ze względu na ograniczenie rozpiętości. Strop monolityczny jest rozwiązaniem najdroższym ze względu na konieczność pełnego deskowania od spodu oraz krzyżowego ustawienia dźwigarów i większej ilości stemplowania. Dobrą alternatywą, którą prawie zawsze można zastosować jest tańszy strop typu filigran o praktycznie takich samych właściwościach.  W przypadku zastąpienia stropu monolitycznego przez strop filigran, wymagane jest jego przeprojektowanie i zapewnienie pracy dźwigów. Dzięki dużemu doświadczeniu w tym zakresie możemy oczywiście zaproponować całościową jego realizację bez konieczności angażowania naszych klientów zapewniając oczywiście najwyższą jakość wykonanych prac.
  • Tradycyjna więźba dachowa lub wiązary dachowe. Wiązary dachowe wykonuje się szybciej (przy odpowiednio wcześniejszym zamówieniu) , ale są nieco droższe. Jednak mogą one być zastosowane przy dużo większych rozpiętościach, które nieraz są konieczne , zwłaszcza przy domach parterowych o dużej powierzchni (wymagana jest wtedy mniejsza ilość podpór).

NAJNOWSZE
WPISY

+48 605 658 060